O nás

Démonický výkon i design

Publikováno: 29. 6. 2017 / Autor: ict-nn.com

Tak by se dala charakterizovat řada herních počítačů společnosti AT Computers X-DIABLO. Tyto počítače jsou stavěny nejen pro domácí hráče, ale i pro herní profesionály. Celá herní řada obsahuje čtyři modely: Gamer, Family, Extreme a limitované sestavy. My se podíváme podrobněji na X- DIABLO Extreme.

Jde o nejvýkonnější herní sestavy pro ty nejnáročnější hráče, které jsou sestaveny z nejkvalitnějších komponent včetně vodního chlazení. Sestavy jsou určené pro extrémní výkon, e-sport nebo virtuálního realitu a charakterizuje je i úžasný design, dodávají se v netradičních skříních s LED osvětlením, které ještě doplňuje použitá základní deska s osvětlením, takže je možné dosáhnout zajímavých barevných variací uvnitř skříně, které jsou viditelné přes postranní průhledný kryt počítačové skříně.

Modely

Na výběr mají hráči několik modelů, které se od sebe liší výbavou. Nabídka začíná na procesorech Intel i5-7600K a ty nejvýkonnější stroje této řady jsou osazeny procesory Intel i7-7700K. S výkonem procesoru drží krok grafické karty GTX 1060 nebo – jako je tomu u nejvýkonnějšího stroje X-DIABLO Extreme Aorus – pak GTX 1070. Samozřejmostí je vybavení pamětí 16 GB s možností dalšího rozšíření a pevné disky o kapacitě 2240 GB, složené z 2TB disku a pro urychlení doplněné o extra výkonné SSD disky s kapacitou 240 GB.

Vrcholným modelem je zmíněný X-DIABLO Extreme Aorus, postavený na špičkové herní základní desce Gigabyte Aorus Z270X-Gaming 5. Ta integruje vysoce kvalitní multikanálovou zvukovkou kartu Sound Blaster X-Fi MB5 s čistým zvukem a chytrým sluchátkovým zesilovačem. Vestavěný řadič Killer E2500 je vysokorychlostní adaptivní gigabitový ethernetový řadič, vyladěný (v porovnání se standardními řešeními) na mnohem lepší online herní i multimediální výkon. Aorus nabízí také vícezónové RGB osvětlení (až 16,8 milionu barev, dvě programovatelné oblasti a sedm různých světelných efektů), což ve spojení s průhledným krytem počítačové skříně vytváří skvělé efekty. Jako grafická karta je dodávána Gigabyte GeForce GTX 1070 Xtreme-8GD, výkonná grafika pro plynulé hraní v ultra-vysokém rozlišení, která zvládne s rezervou i virtuální realitu. Chlazení Windworce 3X zajišťuje efektivní odvod tepla i při vysokém herním výkonu a zajištění nízké teploty a tím i nízké hlučnosti grafiky. Takt GPU je 1695 MHz, takt paměti pak 8316 MHz.

Pohled průhledným krytem základní desku oživuje ještě procesor Intel Core i7-7700K se stylovým LED chladičem Gigabyte Xtreme Gaming XTC700. Jde o nejnovější procesor Kaby Lake s otevřeným násobičem pro maximální výkon. Má čtyři jádra, osm vláken, běží na 4,2 GHz s možností přetaktování až na 4,5 GHz. Doposud sestava působí nadupaně, ale výrobce se rozhodl doplnit stroj i 240GB SSD diskem HyperX Savage, což dále přináší extrémní výkon extrémně výkonným uživatelům. Nejrychlejší disk SSD HyperX s rozhraním SATA je osazen čtyřjádrovým osmikanálovým řadičem Phison S10, umožňujícím neuvěřitelnou rychlost až 560MB/s při čtení a 530MB/s při zápisu, IOPS při čtení/zápisu dosahuje hodnot až 100k/89k. A aby to hráčům nebylo málo, jako druhý disk je tu k dispozici 2TB točivý disk.

Tak tohle je X-DIABLO Extreme Aorus, který se dodává s Windows 10 a je k mání za necelých 46 tisíc korun. Pokud bychom mohli shrnout možnosti tohoto stroje, jde o mašinu, která se drží mezi špičkou výkonných herních strojů na trhu a zcela jistě – kromě již demonstrovaného výkonu – je zajímavá svým designovým provedením. Jde o sestavu, která umožní hrát i ty nejnáročnější hry bez zadýchání. Potěší samozřejmě i příznivce virtuální reality, kterým nabídne dostatek výkonu pro výpočet virtuálního prostoru kolem sebe.