Historie Hewlett Packard Enterprise / Aruba

Společnost Hewlett Packard Enterprise poskytuje řešení v odvětví infrastruktury informačních technologií, software a služeb. Pomáhá zákazníkům akcelerovat jejich podnikání, vývoj a využití špičkových technologií. S jejich pomocí lze přeměňovat myšlenky v přidanou hodnotu => mění tak celá odvětví, trhy i životy lidí.

Historie společnosti

Hewlett Packard Enterprise (zkráceně HPE) vznikla 1.11.2015 rozdělením Hewlett-Packard Company do dvou veřejně obchodovatelných společností HP Inc a Hewlet PackardEnterprise se sídlem v Palo Alto v Kalifornii.
V každém případě společnost HP se zabývá síťovou problematikou po celá desetiletí. První divize HP ProCurve, která vyvíjela síťové prostředí, vznikla již v roce 1979 v Kalifornském Roseville.

ProCurve

Obchodní divize ProCurve Networking společnosti HP byla dodavatelem podnikových síťových řešení, která jsou tvořena produkty a službami pro drátové i bezdrátové sítě. Základem pro obchodní model ProCurve je strategie Adaptive Networks, v níž se sítě přizpůsobují uživatelům, aplikacím a potřebám organizací.
HP ProCurve během své existence několikrát měnilo jméno. Naposledy v roce 2010 bylo toto oddělení přejmenováno na HP Networking, po fůzi HP a společnosti 3Com.

3Com

Společnost 3Com působila jako dodavatel síťových řešení pro velké podnikové sítě i sítě malých firem již od roku 1979. Jejím zakladatelem byl jeden z původních autorů konceptu Ethernetu – Robert Metcalf. Jejím cílem bylo dodávat komunikační infrastrukturu, která umožňuje konvergenci aplikací a nových technologií do sítí.

Aruba Networks

Aruba Networks byla založena v roce 2002 a v současnosti je leaderem na trhu poskytovatelů síťových řešení budoucích generací pro mobilitu podniků. Architektura Mobile Virtual Enterprise (MOVE) spojuje drátové a bezdrátové síťové infrastruktury do jednoho kompaktního řešení pro velké organizace, mobilní obchodní profesionály, vzdálené pracovníky a hosty. Díky tomuto přístupu umožňuje IT organizacím a uživatelům bezpečně vyřešit problém jménem Bring Your Own Device (BYOD) a výrazně tak zlepší produktivitu zaměstnanců a sníží investiční a provozní náklady.

HPE Aruba

V roce 2015 se Aruba Networks stala součástí společnosti HPE Networking. Spojením těchto společností vzniká nový hráč na poli síťových technologií s tradicí a odkazem společnosti HP a důrazem na inovace a technologická řešení šitá na míru zákazníka od Aruba Networks.